Wydarzenie miesiąca: Grażyna Auguścik

Wydarzenie miesiąca: Grażyna Auguścik - Piwnica Pod Baranami

JAZZ BAR
17 styczeń 2015 (sobota), godz. 19:30

Wstęp: 50 zł

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester niezwykłych osobowości na światowym rynku muzycznym. Czerpiąc inspirację z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, ale także z dokonań szeroko rozumianej muzyki klasycznej tworzą subtelną, a zarazem niezwykle precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną. Kompozycję które wykonują są zbudowane często klasycznie, ale okraszone są improwizacjami, które tworzą pewnego rodzaju wewnętrzną i niezależną formę, powodując, że każde wykonanie tego samego utworu charakteryzuje się wielką świeżością i inwencją twórczą artystów. Duet Grażyna i Jarek jest to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych mimo iż każdy z nich na co dzień wykonuję odmienną stylistycznie muzykę. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy wielu wspaniałych projektach muzycznych udaje im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny nie dający się porównać z innymi tego typu duetami.

GRAŻYNA AUGUŚCIK: Stworzyła własny, rozpoznawalny styl .
Mieszka i koncertuje w USA . 
Gra tylko z muzykami, których zna i ceni. Współpracowała m.in z.: Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John 
Medeski, , John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paulinho Garcia. Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Jej koncert w Millennium Park w Chicago, uznany został przez Chicago Tribune za 
jeden z najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat.

JAROSŁAW BESTER: Akordeonista. Uznawany za jednego z najoryginalniejszych muzyków młodego pokolenia w Europie i w świecie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów akordeonowych. Twórca Bester Quartet jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna. Łączy doświadczenia wyniesione z muzyki klasycznej z innymi stylami osiągając energetyczną mieszankę dźwięków.. Koncertował w prestiżowych salach koncertowych i klubach muzycznych na całym świecie m.in.: między innymi w: USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Kanadzie.

Rezerwacje
Telefonicznie: (18) 540 04 00, 540 04 04
Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczawnica: Biuro Thermaleo ul. Plac Dietla 9, Willa Marta ul. Główna 30, Dworek Gościnny - Jazz Bar ul. Park Górny 7

 

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

Atrakcje w sercu Uzdrowiska

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem