Jazzowy czwartek dla koneserów: NSI Quartet

luty 2015

JAZZ BAR
12 lutego 2015 (czwartek), godz. 19:00

Wstęp wolny

"… ukazał się zadziwiająco dojrzały, ich debiutancki album Introducing, który można uznać za sensację polskiej
fonografii jazzowej..."  Marek Dusza — rp.pl

Cyprian Baszyński — trąbka
Bartek Prucnal — saksofony
Dawid Fortuna — perkusja
Michael Parker — kontrabas

NSI to krakowski kwartet założony przez młodych ale utytułowa­nych już muzyków. Muzyka zespołu pokazuje nam jak duża siła tkwi w akustycznym jazzie. Oryginalność kompozycji, świetne brzmienie i dojrzałość to tylko niektóre atuty kwartetu. W ich grze możemy usłyszeć zarówno tradycje jak i nowoczesne spojrzenie na muzykę.
Zespół powstał w 2012. Swoją debiutancką płytą Introducing NSI Quartet mocno zaistniał na polskiej scenie jazzo­wej. Pozytywny oddźwięk w branżowych mediach poskutkował tytułem „Debiut Roku” wg. portalu jazzarium.pl oraz polish-jazz.blogspot.com. Entuzjastycznie o ich muzyce wypowiadały się gwiazdy światowego formatu takie jak Kenny Garret, Walter Smith III, John Betch, Darek Oleszkiewicz czy Piotr Wojtasik. Według audycji Jazz Radio Polska na Jazzowo oraz Polish Jazz Blogspot album plasuje się w pierwszej dziesiątce płyt wydanych w 2013 r.

Zespół został, również doceniony na międzynarodowych konkursach jazzowych wygrywając: 36 Jazz Juniors (2012), V Azoty Tarnów Inter­national Jazz Contest (2012), 39 Klucz Do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations (2013), oraz 50 Jubileuszową Edycję Konkursu Na Indywidualność Jazzową „Jazz Nad Odrą” (2014). Kwartet wystąpił również na znaczących festiwalach m.in. Bielska Zadymka Jazzowa 2013, Młyn Jazz Festiwal 2013, 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2013, Jazz Juniors 2013.

Introducing N S I Quartet to świeży powiew nowojorskiego undergroun­du jednak głęboko zakorzeniony w tradycji oraz podparty nutą słowiańskiej furii. Pełne energii, mocne, intensywne granie, w którym nie ma kompromi­sów, a mimo to można znaleźć chwilę oddechu i zapomnieć się w liryzmie melodii. Przemyślane autorskie kompozycje pełne improwizacyjnej swobody i interakcji oddające siłę tkwiącą w akustycznym jazzie. Sami o sobie mówią, że interesuje ich jazz od mainstreamu po free i zaraz doda­ją To co słychać w naszej muzyce, to inspiracje ubrane we własne przemyślenia i własny język.

Płytowy debiut NSI Quartet ukazuje jak czterem wyjątkowym, młodym muzy­kom, o indywidualnych aspiracjach, udało się wypracować własny język muzycz­ny, poparty doskonałym warsztatem instrumentalnym. Muzycy zabierają nas w pełen wyjątkowych barw świat kreatywnych i logicznych improwizacji...

"Doskonały debiut!" Robert Ratajczak — jazzpress.pl

 

 

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

Atrakcje w sercu Uzdrowiska

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem