Muzyczne spotkania z ... Piotr Grzesik

Muzyczne spotkania z ... Piotr Grzesik

JAZZ BAR
5 września (sobota), godz. 20:00

Wstęp: 15 zł (w tym napój powitalny)

„Jeden dzień - jeden dźwięk" - muzyka instrumentalna.
Piotr Grzesik to twórca autorskiego systemu zapisu dzięków.  Muzyka inspirowana  religiami  i systemami filozoficznymi.  Spotkanie z  autorem i wspólne słuchanie muzyki. 

Piotr Grzesik:
Muzyk, pisarz, eseista, założyciel i członek zespołu Klandestein. Wydał trzy książki: Na przedmieściach (wyd. Baran i Suszczyński, Kraków 1997) – nagroda Fundacji Kultury Polskiej, Karmasutra (wyd. Baran i Suszczyński, Kraków 1999), Księga Nieurodzaju (wyd. Krakowska Alternatywa). Jest też autorem artykułów drukowanych na łamach magazynu muzycznego „Vivo”, „Przekroju” i „Future Guide”. Był współtwórcą Galerii TAM (2000 r.), miejsca skupiającego młodych krakowskich artystów, a także założył wytwórnię Manufaktura Muzyczna „Amorpha”. W latach 2000–2002 był wiceprezesem Stowarzyszenia Artystycznego „Twórcza Akcja Młodych”. Począwszy od 2003 r. działalność Piotra Grzesika i Klandestein jest oparta w przeważającej mierze na Internecie, nowe materiały (nagrania, fotografie i teksty) prezentowane są w sieci sukcesywnie i regularnie.
Wraz z zespołem występował w klubach krakowskich takich jak: ŁAŹNIA (m.in muzyka wykonywana na żywo do filmu niemego "Der Golem" P.Wegenera), BURZLIWY PONIEDZIAŁEK, ROENTGEN (podczas festiwalu "Extragram"), POD JASZCZURAMI, KLUB OTWARTY, CSW SOLVAY, ŻACZEK, a także  w Galerii Autorskiej Bronisława Chromego tzw. "Muszli" w Parku Decjusza - na Woli Justowskiej w Krakowie.
30 maj 1992  rozpoczął  tworzenia "Ogniw" - utworu-systemu, którego naczelną zasadą jest odwzorowywanie mijających dni za pomocą wysokości dźwięku (jeden dzień = jeden dźwięk).

 

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

Atrakcje w sercu Uzdrowiska

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem