Noc z Polskim i Argentyńskim Tangiem

Noc z Polskim i Argentyńskim Tangiem

JAZZ BAR
27 lutego 2016 (sobota), godz. 19:00

Wstęp: 35zł

Magdalena Lechowska i Tanguedia

Połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. Trio Tangowe „Tanguedia” to niezwykłe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa tria została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa S. Markowskiego.
Wiesław Ochwat to akordeonista z wykształcenia. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Ewa Wojtkiewicz i Piotr Roemer tworzą z kolei niepowtarzalną parę taneczną! Oboje są profesjonalnymi instruktorami tańca uczącymi w Krakowie. Swymi ruchami wprowadzają magiczną atmosferę i udowadniają na każdym kroku, że tango to taniec namiętności.

W ich repertuarze można znaleźć najbardziej popularne tanga argentyńskie jak „Volver”, „Vuelvo al Sur”, „Caminito”, „La Cumparsita” oraz przepiękne tanga polskie takie jak „Ostatnia Niedziela”, „Chryzantemy złociste”, „Tango Notturno” i "Już Nigdy!"

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

Atrakcje w sercu Uzdrowiska

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem