Renowacja

2005 - spadkobiercy hrabiego Adama Stadnickiego odzyskali, w wyniku procesu reprywatyzacji, dawny majątek uzdrowiska. Wnuk hrabiego – Andrzej Mańkowski, wraz ze swoją rodziną, podjął się zadania przywrócenia dawnego blasku i splendoru szczawnickiemu Kursalonowi.

2008 - rozpoczęto odbudowę Dworku Gościnnego zgodnie z jego pierwowzorem na podstawie posiadanych fotografii. Dzięki nowoczesnym i zaawansowanym technologiom w 9 miesięcy oddano budynek w stanie surowym, a kolejne 9 miesięcy poświęcono na wykończenie budowli.

2011 – uroczyste otwarcie i oddanie do użytku nowoczesnego i ponadczasowego budynku, jak również licznych alejek spacerowych otaczających Dworek oraz przestronnego parkingu.

Ciekawostka:
Ponieważ podczas rekonstrukcji budynku nie byliśmy w posiadaniu żadnych jego planów, naszą pracę rozpoczęliśmy od starej kartki pocztowej, na której znajdował się Dworek oraz mężczyzna stojący przed nim. Założyliśmy, że mężczyzna ten ma około 180 cm wzrostu i na tej postawie szacowaliśmy elementy i gabaryty budowli.

© 2014 Thermaleo Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

Atrakcje w sercu Uzdrowiska

Strona wykorzystuje pliki cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem